STOMATOLOG

(tel. 501 124 251)
Pon - Czw   11:00 - 19:00
Pt - Sob   11:00 - 19:00

Stomatologia estetyczna:

Etapy produkcji szyny do wybielania zębów metodą nakładkowąDla wszystkich tych którzy cenią sobie piękny, biały uśmiech oraz pragną posiadać efektowne uzębienie proponujemy wybielanie zębów metodą nakładkową. Jest to jeden z tańszych sposobów na śnieżno białe zęby.

Przygotowane modele pod szyny do wybielania z zaznaczonym miejscem na żel wybielający
Pierwszym etapem dla pacjenta jest wizyta w gabinecie u naszego lekarza dentysty w celu wstępnej oceny uzębienia i wykluczenia ubytków. Na miejscu lekarz stomatolog dokona przeglądu i w przypadku wykrycia próchnicy wykona leczenie zachowawcze. Może się zdarzyć, że pacjent do tej pory cierpiał na nadwrażliwość zębów ze względu na odsłonięte szyjki - również tutaj nasz dentysta ma sprawdzone metody leczenia i pozbycia się problemu przed rozpoczęciem właściwego procesu wybielania metodą nakładkową.

Po pozytywnej kwalifikacji (przy braku problemów bądź wyleczeniu opisanych wyżej przypadków)
Gotowy model w urządzeniu Erkoform 3d
lekarz stomatolog pobierze wyciski potrzebne do stworzenia szyny silikonowej. Nasz protetyk na podstawie wycisków stworzy modele gipsowe dla których następnie wykonana silikonowe nakładki w jednym z najnowocześniejszych urządzeń tego typu do formowania 3D.
Model gipsowy, 175 stopni Celsjusza.


Sam etap formowania nakładek do modelu jest bezobsługowy, proces przeprowadza się w temperaturze 175 stopni Celsjusza i pod wysokim ciśnieniem. Następnie technik dentystyczny przy użyciu odpowiednich narzędzi poddaje obróbce mechanicznej wyciśnięte nakładki.
Gotowe silikonowe szyny do wybielania zębów opuszczając laboratorium protetyki mają idealnie dopasowany kształt do zębów naszego pacjenta.
Formowanie folii erkodent pod ciśnieniem w urządzeniu Erkoform 3d
Oczywiście końcowy efekt zależy bardzo od tego jak dokładnie został zrobiony wycisk a na podstawie niego model gipsowy szczęki pacjenta. W naszym gabinecie dentystycznym lekarz stomatolog wraz z pacjentem mają możliwość sprawdzenia na miejscu wraz z technikiem dentystycznym czy dany wycisk jest perfekcyjny.

Gotowe szyny do wybielania
Dzięki naszemu atutowi jakim jest posiadanie pod tym samym adresem Warszawska 9, laboratorium protetyki eliminujemy ponowny przyjazd pacjenta w przypadku złego pobrania wycisku.

W naszym gabinecie podczas całego procesu przygotowywania do wybielania zębów pacjenta widujemy max. 2 razy. Zarówno pierwsza jak i druga wizyta(odbiór nakłądek) jest ważnym momentem. Metoda nakładkowa jest bardzo wygodna (proces wybielania odbywa sie w domu pacjenta) stąd potrzebny jest profesjonalny instruktaż w jaki sposób przeprowadzić proces wybielania w bezpieczny sposób - tak aby nie narazić szkliwa oraz dziąseł na podrażnienie.
Gotowe szyny do wybielania
Podczas odbioru nakładek pacjenta otrzyma pełen opis postępowania. Natomiast przy pierwszej wizycie zostanie uzgodnione z dentystą jak mocny żel wybielający zostanie zastosowany.

Sprawdzonym żelem, który z powodzeniem stosujemy u nas jest linia Opalescence (10%, 15%, 20% i 35%) firmy UltraDent. Te niedrogie lecz bardzo skuteczne produkty amerykańskiej firmy zostały wiele razy zastosowane przez naszych pacjentów oraz naszą całą rodzinę i kuzynów.

Rezultaty można obejrzeć tutaj...

Zapraszamy serdecznie do nas na usługi stomatologi estetycznej.


PROTETYK

(tel. 794 345 677)
Pon - Pt    9:00 - 18:00
Sobota     9:00 - 14:00