STOMATOLOG

(tel. 501 124 251)
Pon - Czw   11:00 - 19:00
Pt - Sob   11:00 - 19:00

Protetyka od podstaw:

Półmostek porcelanowy oraz korona porcelanowa na podbudowie metalowejNajważniejszy jest czas. Stomatolodzy i protetycy są zgodni w takich przypadkach. Im szybciej wstawimy usunięty ząb tym lepszy końcowy efekt uzyskamy. Względy kosmetyczne są jak najbardziej ważne, ale pojawia się również wątek zdrowotny w całym zagadnieniu.

Oszlifowany ząb 13 pod półmostek porcelanowy i oszlifowany ząb 22 pod koronę porcelanową
W przypadku braku poszczególnych zębów może dojść do utraty kolejnych. Ważnym zagadnieniem tutaj jest rozsuwanie się zębów, które tracą nagle swoją prowadnicę. Może dojść tutaj również do przechylania się zębów.

Dodatkowo w pozostałych zębach dochodzi do odsłonięcia szyjek, dzieje się tak z powodu wysuwania się ich. Stąd droga do próchnicy jest dość krótka, odsłonięte zęby stają się bardzo delikatne i podatne na atak drobnoustrojów.
Przymiarka podbudowy metalowej
Oczywiście w przypadku braku zęba(lub kilku zębów) pozostałe zęby przejmują ich rolę co prowadzi do szybszego ścierania i rozchwiania zgryzu.
Wielokrotnie w takich przypadkach dochodzi do problemów żołądkowych ze względu na połykanie zbyt dużych kawałków jedzenia.

Lepiej więc nie odkładaj wizyty u protetyka. Wcześniej jednak sprawdź, co może ci zaproponować nasz technik dentystyczny. Tradycyjny sposób w puste miejsce "wkłada się" sztuczny ząb.
Gotowa zacementowana praca
Naturalny uśmiech pacjenta i ostateczny efekt naszej pracy
Może być on zbudowany z porcelany albo kompozytu (podbudowa stalowa lub ze złota).

Istnieją też bardziej estetyczne, ale droższe korony pełnoceramiczne - nie posiadające podbudowy.

Zapraszamy na wizytę kontrolną podczas której dowiecie się Państwo jak szybko i za rozsądne pieniądze można odzyskać dawną pewność siebie i szeroki uśmiech.


Protetyk i stomatolog w jednym miejscu - Warszawska 9, Kock

PROTETYK

(tel. 794 345 677)
Pon - Pt    9:00 - 18:00
Sobota     9:00 - 14:00